TIM-Lesmateriaal voor Mobiele Techniek
Updates lesmateriaal TIM: wat is nieuw en geactualiseerd?
Wist jij al dat er via TIM (Tech in Motion) een breed en groeiend aanbod van lesmateriaal verkrijgbaar is?
Wat is er al beschikbaar?
Sinds 2018 hebben de TIM-werkgroepen een stevige basis gelegd. Inmiddels bestaat het aanbod uit een uitgebreide reeks lesboeken voor de mobiele techniek, aangevuld met meer dan 50 digitale modules. En het aanbod groeit nog steeds.
Docenten en technici uit het werkveld ontwikkelen het samen. Daardoor sluit het naadloos aan bij de belevingswereld van bbl- en mbo-studenten en bij de praktijk van vandaag.
De onderwerpen sluiten nauw aan op de dagelijkse praktijk in de sector: van hydrauliek en elektrotechniek tot verbrandingsmotoren, landbouwmachines, onderstellen en business skills. Uiteraard met aandacht voor nieuwe technologieën en actuele ontwikkelingen, zoals elektrificatie, GPS en autonome machines.
Alle lesboeken en digitale vouchers van TIM zijn hier eenvoudig te bestellen.
Hoe zet ik dit lesmateriaal in?
Naast de fysieke lesboeken zijn compacte, overzichtelijke digitale micromodules ontwikkeld. Deze modules:
- behandelen één onderwerp kort en krachtig
- bevatten animaties, praktijkvideo’s en oefenvragen
- zijn inzetbaar als klassikale presentatie
- en als zelfstandige verdieping voor studenten
Elke module sluit aan op een lesboek, maar kan ook losstaand worden gebruikt. Ideaal voor differentiatie, herhaling of blended learning.
Wat is nieuw en recent geactualiseerd?Het afgelopen jaar is er hard gewerkt aan het actualiseren van het lesboek Business Skills, inclusief bijbehorende micromodules. Deze modules ondersteunen docenten met presentatiemateriaal en bieden studenten extra achtergrondinformatie en praktische verwerkingsopdrachten.
Daarnaast is er een nieuwe digitale lesmodule beschikbaar over de Wet van Ohm, passend bij het lesboek Elektrotechniek (Basis). Een waardevolle aanvulling voor het versterken van elektrotechnische basiskennis binnen de mobiele techniek!
Een speciaal woord van dank gaat uit naar de betrokken werkgroep, waaronder Ruud Klomp van Vonk.
Benieuwd naar het lesmateriaal?Wil je weten welk materiaal past bij jouw opleiding of bedrijf? Of wil je meedenken in een werkgroep en bijdragen aan nieuw lesmateriaal?Sluit je aan bij TIM. Leden kunnen actief meedenken over de inhoud.
Geen lid? Ook dan kun je het TIM-lesmateriaal gewoon bestellen via de webshop.

